Állások,Hírdetések

  Neo Pays a Legujabb napi 10 - 20 $

  Google ha van weboldala


  Állás munka távmunka, otthon végezhető munka:

  Pehenés,Kikapcsolodás:

Oldalam azzal a céllal jött létre, hogy segítsen azoknak, akik a nyarat nem szándékoznak a négy fal közt tölteni; legyen szó pár napos, több hetes, hónapos; belföldi, vagy akár külföldi nyaralásról.
Bízom benne, hogy weblapom segítségével Ön is megtalálja a megfelelő nyári kikapcsolódást; utazzon akár egyedül, akár családjával!
Böngésszen kedvére az oldalon található utazási irodák ajánlataiból!

Néhány népszerű úticél:

Kréta:

- Európa legdélibb részén fekvő Görög sziget.
- Európa és Afrika között, a Libíai és az Égei-    tenger határán fekszik. Itt jött létre az első    európai cívilízáció: a Minoszi kulúra.
- Görögország legnagyobb szigetének
   hossza: 260 km,
   szélessége: 12-57 km.
   Tengerpartjainak teljes hossza: 1400 km.
- 4000 éves múlttal rendelkező történelme van.
   Szépséges tájai, magas hegyei, a minszi kultúra    ősi nyomai a túristák millióit vonzza évenként    ide.
- Területe: 5300 km2, lakossága: 500 000 fő.
- Déli partja: meredek, az északi: lapos és jóval    tagoltabb. Kelet-Nyugati irányban elnyuló    sziget.
- Éghajlata: mediterán, enyhe.
   Csapadékos téllel és száraz forró nyárral mely 6    hónapig tart (05-11)
- Fő látnivalói: Főváros: Heraklion, ahol 4-5000    éves ásatási leleteket örző régészeti múzeum    és a várostól 5 km-re fekvő Knossos-i palota    romjai található.
- Chania: a nyugati oldal központja amely régen    Kréta fővárosa volt, ma hangulatos velencei    uralom hatását örző óvárosa van.
- Iraklion területén van az egyik repülőtér, amely    Kréta központi irányító helye. Látnivalói: Régi    erőd, Jda hegy Zeusz szülőhelye a görög    legenda alapján. Látható itt: múzeum, paloták,    galéria stb.
- Vai: pálma erdei központ
- Matala: lősz barlangok helye.
- A gíosz Nikolaosz: sziget legszebb városa.
   Mert: csodás öble, árnyas lagunája, hangulatos    tavernái (éttermei) vannak. Valamint üzletek,    strandok, sétálló utcák, tengerparti sétány,    szórakozó helyek, bevásárló marketek teszik    teljessé a várost.

Bővebben: kreta.lap.hu


Velence:

Velence tengeri kikötő, építészeti remekművekben és kulturális örökségét tekintve a világ egyik leggazdagabb városa, amely a velencei lagúnákban fekvő egyik nagy szigetcsoportra épült az i. u. 5. században. Lombard hódítók elöl menekülő rómaiak alapították, és a 9. századra dózse által vezetett önálló állammá fejlődött.
Az első telepesek halászatból, sólepárlásból éltek és földet műveltek. A szigetek néhány száz év alatt oly mértékben benépesültek, hogy kénytelenek voltak a lagúnák rovására terjeszkedni.
A szárazföldről hordott földdel, kővel elkezdték feltölteni a területet, s a szigetek közti szorosok egyre keskenyebbekké, csatornákká kezdtek szűkülni.
A város magja a Rialto szigeten alakult ki, a lakosság osztályokra tagozódott, s gazdag kereskedelmi központtá vált.
A 15. századig Velence a legerősebb európai tengeri állam volt, kereskedett Kelettel és Nyugattal, s közben fejlesztette saját iparát is (textilipar, csipkekészítés, üveggyártás, hajóépítés).
Azonban a 16. században Velence hanyatlásnak indult, s ennek legfőbb okozója a többször visszatérő pestisjárvány és tűzvészek, valamint az hogy a törökök hódításainak (Konstantinápoly, Ciprus) következtében a Kelettel kiépített kereskedelmi kapcsolatok meglazultak.
Velence végül 1866-ban csatlakozott az Olasz Királysághoz, s ma a művészek és a turisták egyik legkedveltebb városa.
Látnivalók:
Velence szigeteit több mint 400 híd köti össze, de így is mindegyik sziget külön közösséget alkot? saját védőszentje, temploma, központi tere, palotája és nemesi családja van.
A városon keresztülhúzódó Canal Grande S alakot leírva köti össze a pályaudvart és a Szent Márk teret.
A 175 méter hosszú, 56 illetve 82 méter széles tér a világ legszebb tere, egész területét márványlapok borítják, s a nap bármely szakaszában galambok népesítik be.
A teret a Szent Márk-székesegyház (11?15. sz., itt őrzik Szent Márk földi maradványait), az Óra-torony (15. századi csillagászati óra), a Prokurátor-palota (a köztársaság legmagasabb rangú hivatalnokainak egykori rezidenciája) és a Campanile (10. századi harangtorony) veszi körül.
A Canale Grande-t vízibusszal (vaporetto) érdemes bejárni, partjai mentén több mint 100 palota sorakozik, s az egyik legszebb a Doge-palota, amely a 9. század óta a dózsék rezidenciája, kormányzási és bírósági épület.
A palotát a híres Sóhajok hídja köti össze az egykor börtönként működő épülettel, s nevét onnan kapta, hogy itt hangzott el a halálraítéltek utolsó sóhaja.
A 16. századi Rialto-híd a város legforgalmasabb pontja, Antonio da Ponte alkotása, s a 19. századig ez jelentette az egyetlen állandó összeköttetést a csatornán.

Bővebben: velence.lap.hu


Split:

A római eredetű város legfőbb nevezetessége Diocletianus hatalmas, több mint 3 hektár területet elfoglaló palotája.
A szó szoros értelmében nem is nevezhetnénk palotának, hiszen római erődítményhez hasonló, védőbástyákkal, saroktornyokkal ellátott gigantikus építménnyel állunk szemben, ami ráadásul az évszázadok folyamán folyamatosan bővült.
Új házakkal egészítették ki, az épületek egy része új funkciót kapott, és szinte minden korábban szabadon hagyott helyet beépítettek.
Ezáltal egy sajátos, a különböző történelmi korok stílusjegyeit magán viselő építészeti együttes jött létre.

A városba a tenger felőli Bronzkapun lépünk be - a kapu egykor közvetlenül a tengerre nyílott, az évszázadok folyamán a part fokozatosan feltöltődött, ezért ma már távol van a tengertől.
A bronzkapun átlépve a palota boltíves pincéjébe jutunk, e pince fölött volt egykor a császár lakosztálya.
Tovább haladva az egykori kultikus központhoz, az Oszlopcsarnokhoz (perisztilium) érünk.
A két oszlopsorral díszített tér tenger felőli oldalán (ahonnan érkeztünk) található a hajdani császári lakosztályok bejárata.
Jobbra az egykori mauzóleum nyolcszögletű oszlopcsarnokának maradványait láthatjuk - a nyolc oldalból hat maradt fenn a mai napig.
A mauzóleum bejáratát két Egyiptomból származó szfinxszobor vigyázta, a figurák egyike ma is eredeti helyén található, a másik a Jupiter-templom előtt áll.
Az egykori mauzóleumot Ravennai János érsek átépíttette, 652-ben székesegyházként szentelték fel.
A dóm kincsei a kapuit díszítő, Krisztus életéből vett jeleneteket ábrázoló diófafaragások 1214-ből, valamint az 1448-ban alkotott Szent Anasztáz oltár.
A dóm magyar vonatkozása, hogy a főkapu felett két kőkoporsóban nyugszik IV. Béla két lánya, akik a közeli Klis várában haltak meg a tatárok előli meneküléskor, 1242-ben.

Az oszlopcsarnok nyugati oldalán barokk épületek állnak, köztük kis utca vezet a keresztelőkápolnához, az egykori Jupiter-templomhoz.
Az római kori templomnak ma már csak a szentélye látható, előtte a mauzóleum másik szfinxfigurája áll.

Az óváros a római palota falain belül, helyenként azt átlépve alakult ki.
A négyszög alakban elhelyezkedő falakat egy-egy kapu töri át, délen a már ismert Bronzkapu, északon az Aranykapu, keleten az Ezüstkapu, míg nyugaton a Vaskapu.
Az Aranykapu előtt áll Meštrović alkotása, Gergely püspök hatalmas bronzszobra.
Az Ezüstkapun át a piactérre jutunk.
A zegzugos, szűk utcákon sétálva számos római épületet láthatunk, a sok szép középkori és barokk ház között.
Az óváros nyugati részén, az erődítmény falán kívül, a Vaskapun túl, olaszos hangulatú tér található - régi nevén Piazza dei Signori, azaz Urak tere - kávéházakkal, kényelmesen sétáló helyiekkel és turistákkal.
A tér fő látványossága az óratorony, a régi városháza gótikus épülete, utóbbi ma a Néprajzi Múzeumnak ad otthont.

Bővebben: split.lap.hu

Végül néhány egyiptomi úticél:
Hurghada városa:

Egyiptom második leglátogatottabb városa, Hurghada, Kairótól, mintegy 600 km-re terül el, a Vörös-tenger partjainál.
Hurghada népszerűségét leginkább, az egész évben meleg tengerpartjainak köszönheti.
A kristálytiszta vizű tenger hőmérséklete legtöbbször 22 °C feletti. Egyiptom eme városa, az apró szemű, homokos tengerpartjával kiváló fürdőhelynek bizonyul az oda látogatóknak. Búvárok tömegei választják hobbijuk célpontjává Egyiptomot, hiszen a gyönyörű, változatos élővilággal büszkélkedő korallzátonyaival sokadjára sem lehet betelni.

Kairo:

Egyiptom fővárosa Kairó, mely Afrika legnagyobb városa, a Nílus folyó mentén terül el.
Az ezer éves arab kultúra fővárosaként emlegetett metropolisz, Kairo talán leglátványosabb része.
A város, valószínűleg a közeli Gízának köszönheti, hogy oly sokan látogatják.
Gízában található a világ hét csodájának egyike, a Gízai piramisok, melyek elképesztő méretükkel kápráztatják el a turistákat.
Ezek a piramisok, a Kheopsz, a Chefren, vagy a Mükerin piramis. A legismertebb, és legszebb, és egyben a legmagasabb piramis mind közül, a Kheopsz piramis, a maga 140 m-es magasságával, melynek egyik érdekessége, hogy mind a négy fala mérnöki pontossággal merőlegesen van állítva a négy égtáj valamelyikére.

Luxor:

Luxor, egy 70.000 lakosú kisváros, mely egyben az egyik legősibb egyiptomi város, mely a tudósok szerint mintegy 7 ezer éves múltra tekint vissza.
Fénykorának a XVII-XIX. dinasztiák ideje mondható, mely idő alatt az Egyiptomi birodalom fővárosa volt.
Napjainkban is megtalálható itt az Amon Déli Háreme melyet maga III.
Amenhotep bővíttetett ki egy gyönyörű oszlopsorral.
Szintén itt tekinthető meg Thutmozisz hármas kápolnája is.
A templomtól, a szfinxek útján lehet eljutni a Karnaki Templomegyütteshez, melynek szomszédságában található a völgykatlanba ágyazott Királyok Völgye.
Meglátogatható itt a 64 feltárt királysír közül 3.
A Királyok Völgyén túl található Hatsepszut királynő sziklába vájt halotti temploma, a Deih el-bahariban, valamint a III.
Amenhotep halotti templomából fennmaradt kolosszális méretű szobrok, melyek a maguk. 18 m-es magasságukkal eredetileg egyetlen tömbből faragott szobrok.
Bővebben: egyiptom.lap.hu

Egy valós most indult otthoni pénzkereset Neo Pays

Google

Készítsd el saját honlapod programozói tudás nélkül, ami bevételt termel. Valós internetes munka, valós munkával, teljesen INGYEN.

Weblap készítés itt


Copyright ©2005 Tavmunka